Späť

7 dôvodov, prečo nosiť kvalitnú zdravotnú obuv

Chcete vedieť aké benefity má zdravotná obuv?

7 dôvodov, prečo nosiť kvalitnú zdravotnú obuv

Je pohodlná, kopíruje tvar nohy a tlmí nárazy pri chôdzi. Presne taká je zdravotná obuv. Akonáhle ju raz obujete, už nebudete chcieť inú.

1. Zdravotná obuv poskytuje dostatočný priestor pre prsty

Pri výbere topánok radšej siahnite po tých s guľatou špičkou. Prečo? Tvar topánky by mal prirodzene kopírovať líniu nohy a poskytovať dostatok priestoru na prsty. Ako poznáte, že je špička topánky príliš úzka?

Prsty sú neprirodzene zdeformované.

Dochádza k zmršteniu šliach a kĺbových puzdier.

Prsty sa stáčia do neprirodzenej pozície.

2. Zdravotná obuv sa pri chôdzi ohýba

Pri chôdzi sa prstné kĺby ohýbajú a tento pohyb by mala kopírovať aj vaša topánka. Príliš tvrdá obuv nohu znehybní a vy budete pri chôdzi rýchlejšie unavení. Aké ďalšie výhody pri chôdzi poskytuje zdravotná obuv?

Noha sa vám menej potí.

Znižuje sa riziko tvorby kostných výrastkov.

Zlepšuje sa klenba nohy.

Znižuje sa riziko zápalu Achillovej šľachy.

3. Zdravotná obuv je priedušná a pohodlná

Akému materiálu by ste mali dať pri topánkach prednosť? Jednoznačne tomu prírodnému. Je mäkký, priedušný a prispôsobí sa tvaru vašej nohy. Vyhnite sa syntetickému materiálu, ten vašej nohe škodí.

4. Zdravotná obuv tlmí nárazy pri chôdzi

Pri chôdzi po asfalte a betóne naše telo trpí. Kĺby, kosti, chrupavky a chrbtica dostávajú poriadne zabrať. Kvalitná zdravotná obuv vám pomôže nárazy pri chôdzi stlmiť. Jej pozitívny prínos spoznáte, keď sa po celom dni vyzujete. Nebudú vás toľko bolieť nohy, nebudete unavení a budete mať lepšiu náladu.

5. Zdravotná obuv je ľahká

Skúsili ste si v obchode poťažkať jednotlivé páry topánok? Aj na váhe obuvi spoznáte jej kvalitu. Pri dlhšej chôdzi je každý gram poznať, verte nám.

6. Podpätky áno, ale s mierou

Maximálna výška podpätku pri dámskej zdravotnej obuvi je 3 až 4 centimetre. Podpätok pri pánskej zdravotnej obuvi by nemal presiahnuť 2,5 centimetra. Príliš vysoké podpätky spoznáte ľahko:

Opúchajú vám lýtka.

V topánkach nemáte pevnú oporu.

Bolia vás prsty.

Ideálne je, ak máte pätu kolmo alebo len mierne vybočenú k podložke. Vaše nohy sú v tejto pozícii rovnomerne zaťažené a nepreťažujete klenbu.

7. Zdravotná obuv zaručuje správne postavenie nohy a je vyrobená z najkvalitnejších prírodných materiálov.

Na našom e-shope www.leons.cz / wwww.leons.sk nájdete širokú ponuku zdravotnej obuvi.